konkurs
Blog > Komentarze do wpisu

w polskiej modzie jednak się coś dzieje!

Ostatnio narzekałam, że nic się nie dzieje w polskiej modzie, ale zmieniam zdanie - dzieje się! Ruszyło i choć ciekawych ofert pracy nadal nie ma, to na interesujące inicjatywy nie można narzekać.

Warto choćby wspomnieć o kilku wydarzeniach, zwłaszcza edukacyjnych. W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się impreza pt. Laboratorium Mody 2010 podczas której będzie można wziąć udział w warsztatach przerabiania torebek i ubrań. Akcja zorganizowana jest przez Krakowskie Szkoły Artystyczne, w skład których wchodzi - sławne SAPU i SVM (szkoła visual merchandisingu). Podczas wakacji KSA organizuje też kursy i warsztaty projektowania, fotografii, grafiki komputerowej i podstaw aranżacji wnętrz.

Poznań może się pochwalić swoją niezwykle udaną inicjatywą Art & Fashion Festiwal, a zwłaszcza Art & Fashion Workshops. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12-21 października. Do 15 września można wysyłać zgłoszenia na dziesięciodniowe warsztaty modowe w kilku kategoriach : design, drawing, writing, jewellery i photograpy. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy. Projektowania będzie uczył utalentowany Krzysztof Stróżyna, a pisania Hania Rydlewska i Marcin Różyc.

W Łodzi powstała fundacja Future in Fashion, która zorganizowała cykl warsztatów Fashion Lab. Niestety najbardziej oczekiwani goście z zagranicy nie mogli dolecieć na wykłady z powodu pyłu wulkanicznego, ale było naprawdę interesująco. Pani Joanna Bojańczyk jest prawdziwym, modowym guru!

W stolicy też się dzieje! Powstała katedra mody na ASP. Ważnym punktem na warszawskiej mapie zakupowej zostało Centrum Cybernetyki 2.2.2., w którym organizowane są panele dyskusyjne "Let's talk fashion" z prawdziwymi sławami mody. To niespotykana dotąd okazja, by móc porozmawiać np. z Maciejem Zieniem, czy Martą Kalinowską - szefową działu mody polskiej edycji ELLE. Warto tez wspomnieć o inicjatywie studentów SGH, którzy założyli koło Fashion Management Club i zorganizowali Fashion Day 2010 - namiastkę życia studenta kierunku modowego.

Wspomnę jeszcze o dwóch kierunkach studiów. W szkole Wyższej Psychologii Społecznej powstał kurs "Moda, media, marketing" zorganizowany we współpracy ze Szkołą Stylu pani Moniki Jaruzelskiej, a na Akademii Leona Koźmińskiego ruszyła pierwsza edycja studiów podyplomowych "Zarządzanie w sektorach mody" we współpracy z ViaModa i włoską szkołą biznesu modowego Polimoda. Pierwsze są dla osób, które zajmują sie organizacją pokazów, pisaniem o modzie i stylizacją, drugie dla osób z branży. Wreszcie w naszym kraju postawiono na przekazywanie wiedzy!

środa, 09 czerwca 2010, fashiontheory

Polecane wpisy

  • diy - ozdabiamy rajstopy

    Jednym z najciekawszych trendów na jesień-zimę 2009jest ozdabianie rajstop. "Embellished tights" topołączenie mody kryzysowej z luksusowym szykiem. Rajstopy moż

  • eco fast fashion part II

    Dzięki notce z wylęgarni pomysłów o opcji przetwarzania i powtórnego wykorzystania odzieży trafiłam na propozycję Tejo Remy. " Rag chair " zrobione jest z15 to

  • cinco de chanel

    Wiedziałam, że 5 maja - Cinco de Mayo - to dzień kiedy Meksyk świętuje, a zarazem Dzień Europy. Okazało się, że 5 maja jest też świętem Chanel. Jak widać, wprom

Komentarze
2014/07/13 11:57:39
Ciekawie,interesująco warto również zajrzeć na stronę:
Bielizna damska i męska